Fotografie a cestopisy

Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2023) 

Korsika 2023

I v roce 2023 jsme vyrazili za letním dobrodružstvím na středomořský ostrov Korsika. Budu se opakovat, ale na tomto čtvrtém největším středomořském ostrově je stále co objevovat a poznávat. Když Korsika, tak cestovní kancelář Ile de Beauté Voyages s.r.o. :-). Vydal jsem se na túru ke staré janovské věži Torra di Turghju na mysu Capo Rosso. Vrcholem mé turistiky byl ale výšlap na korsický vrchol Capu d'Orto, který leží ve výšce 1294 m.n.m. a je z něj nádherný výhled do celého okolí, hlavně na celý Portský záliv. Nechyběla tradiční návštěva u pomníku Henriho Toivonena a Sergia Cresta. Objevili jsme i nádhernou písečnou pláž Plage d'Arone. Při návratu domů jsme ještě dvě noci strávili v italských lázních Montecatini Terme a při cestě zpět navštívili muzeum Ferrari v Maranellu. Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2022)

Kam jinam vyrazit na letní dovolenou, než na naší milovanou Korsiku. Na ostrově Korsika je stále co objevovat a poznávat. Znovu jsme využili služeb cestovní kanceláře Ile de Beauté Voyages s.r.o., ale lokalitu jsme zvolili jinou - Stella Marina v portském zálivu na západním břehu Korsiky. Na tomto nádherném středomořském ostrově jsme se s manželkou vydali na horu Monte Senino, sám jsem se vydal k horským jezerům Lac de Melo a Lac de Capitello. Některý z dalších dnů jsme se vydali s manželkou na výlet lodí k Les Calanches de Piana a k přírodní rezervaci Scandola. Třešničkou na dortu bylo nalezení turistické trasy (žlutá) nedaleko obce Piana, která mě zavedla do Les Calanches de Piana na nádhernou procházku po hřebenech tohoto skalnatého útvaru zapsaného ve světovém dědictví UNESCO. Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2022


Rakousko - vysokohorská alpská silnice na Grossglockner, Krimmlerské vodopády - fotografie (2020) 

Vysokohorská alpská silnice na Grossglockner 2020

Tradiční „loučení s létem“ kvůli epidemii COVID-19 letos bohužel neproběhlo … Navíc jsme byli s manželkou nuceni zrušit i naplánovanou letní dovolenou na námi milovaném ostrově Korsika. Nahradili jí výlety po Čechách. I přesto jsme se ale na počátku září vydali do Rakouska na dvoudenní výlet. Prvním zastavením byla vysokohorská alpská silnice na Grossglockner, druhým pak nádherné Krimmelské vodopády. Asi největším zážitkem bylo krmení horských svišťů na vyhlídce císaře Franze Josefa nebo návštěva vyhlídky Edelweissspitze v nadmořské výšce 2 572 metrů nad mořem, kam se dostanete autem! Skvělým zážitkem byla i návštěva údajně nejvyšších vodopádů v Evropě, protože voda v Krimmelských vodopádech padá z celkové výšky 385 metrů. Kolem celých vodopádů je zpevněná turistická stezka, která má jedenáct vyhlídek. Prohlédněte si fotografie z tohoto výletu.

 Francie, Versailles, Paříž, Saint-Tropez, Antibes, Cannes, Monte Carlo - fotografie (2019)

Letošní tradiční „loučení s létem“ jsme se rozhodli s manželkou strávit na dvou místech ve Francii, která jsou od sebe vzdálená zhruba tisíc kilometrů. Do Versailles jsme dojeli po dlouhém nočním přesunu z domova v sobotu ráno. Prohlídku zámku a jeho rozlehlých zahrad jsme zvládli během několika hodin. Paříž byla naším prvním cílem a toulání po této francouzské metropoli jsme si užívali až do pondělního podvečeru. Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Champs-Élysées, Sacré-Coeur, Louvre nebo Moulin Rouge opravdu stojí za podívání. Ale protože v Paříži nemají moře, následoval druhý noční přejezd, tentokrát směrem na jih. Azurové pobřeží bylo naším druhým dovolenkovým cílem. Četnická stanice v Saint-Tropez, pláže v Cannes, mořský svět Marineland a show dravých kosatek nebo hravých delfínů v Antibes či návštěva Monte Carla. Prohlédněte si fotografie z tohoto výletu.
Francie 2019


Itálie, Museo Ducati, Borgo Panigale - Bologna - fotografie (2019) 

Muzeum Ducati v Bologni 2019

Při návratu z naší letošní rodinné dovolené na Korsice jsme se zastavili v Borgo Panigale v italské Bologni. Nezasvěceným toto místo zřejmě nic neřekne, ale sídlí zde legenda jménem Ducati. A přímo v továrně této italské značky, která již více než devadesát let vyrábí motocykly, se nachází i firemní muzeum, jehož návštěvu jsme si nemohli nechat ujít. Muzeum bylo v roce 2016 kompletně přepracováno a nově otevřeno. Asi největším zážitkem návštěvy muzea pro nás byla prohlídka závodních strojů značky. Nechyběl ani model 2016 určený pro závody MotoGP. Než vejdete do prostor samotného muzea, můžete si prohlédnout a samozřejmě i vyzkoušet aktuálně vyráběné motocykly Ducati. Prohlédněte si fotografie z tohoto muzea.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2019)

Tradice zavazuje? Nesmysl, ale když se nám někde líbí, tak se tam rádi vracíme. Navíc, když je stále na ostrově Korsika co objevovat a poznávat. Na tomto nádherném středomořském ostrově jsem podnikl výlet k horskému jezeru Lac de Nino, kde se mělo pást stádo divokých koní. Výlet k jezeru Nino mě nadchl, tak jsem se po dni odpočinku vydal k dalšímu horskému jezeru Creno. Dalšími výlety za krásami Korsiky byly návštěva vodopádů Cascades des Anglais nebo návštěva Bonifacia na úplném jihu ostrova. V tomto krásném městě na útesech jsme již několikrát byli, ale ani opakovaná návštěva nás nezklamala. Letos i na Korsice panovala v našem termínu (první červencový týden) vedra a teplota u moře atakovala 36 stupňů ve stínu. Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2019


Itálie, Neapol, Pompeje, Vesuv - fotografie (2018) 

Itálie - Neapol, Pompeje a Vesuv 2018

Na letošní "rozloučení s létem" jsme se s manželkou vydali první zářijový týden do okolí italské Neapole. Jako výchozí bod jsme zvolili Hotel Domizia Palace**** v italském letovisku Baia Domizia. Během našich výletů jsme navštívili třetí největší italské město co do počtu obyvatel, Neapol. Dalším cílem se stalo starověké město Pompeje, které bylo v roce 79 našeho letopočtu zničeno výbuchem sopky Vesuv. Poslední velký výlet nás zavedl na samotnou, stále aktivní sopku, Vesuv. Prohlédněte si fotografie nejen z těchto výletů.

 Itálie, okruh F1, pomník Ayrtona Senny, Imola - fotografie (2018)

Imola je italské město v oblasti Emilia-Romagna. Přímo ve městě se nachází i závodní okruh Autodromo Enzo e Dino Ferrari. Okruh, který v minulosti pravidelně hostil Velkou cenu San Marina automobilů Formule 1. V roce 1994 zde odstartoval i trojnásobný mistr světa, Ayrton Senna. V levotočivé zatáčce Tamburello v rychlosti přes 300 km/h vylétl Sennův monopost z trati a narazil do betonové bariéry ...

Při návratu z letošní dovolené na Korsice jsme se na okruh a památník Ayrtona Senny, který je v parku hned u okruhu, vydali podívat. Prohlédněte si fotografie z okruhu i památníku.
Okruh Grand Prix Formule 1 - Imola 2018

Itálie, Museo Lamborghini, Sant' Agata Bolognese - fotografie (2018) 

Muzeum Lamborghini v Sant' Agata Bolognese 2018

Při návratu z naší rodinné dovolené na Korsice jsme se zastavili v Sant' Agata Bolognese, kde sídlí automobilka Lamborghini. Firemní muzeum této značky se nachází přímo v areálu továrny. Návštěva v muzeu se nám líbila, najdete tam jednak historické exponáty značky, ale i její stále žhavou novinku Urus. Menší komplikace byly s hledáním volného místa k parkování, ale i to se nakonec podařilo úspěšně vyřešit. Po minulých návštěvách v muzeích legendy jménem Ferrari to byla trochu změna :-). Prohlédněte si fotografie z tohoto muzea.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2018)

Co nám vyhovuje, tak není třeba měnit, aneb i v letošním roce jsme si naplánovali naší rodinnou dovolenou na ostrově Korsika. Vrátili jsme se do rezidence Punta Paliagi v zálivu Liscia na západním pobřeží Korsiky. Termín přesunu byl po zkušenostech z minulých let naplánován na noc ze soboty na neděli a proběhl v naprostém klidu. Hned v neděli jsme při přejezdu ostrova z východu na západ navštívili Rallye de Boccognano, regionální soutěž historických automobilů. Na Korsice jsme letos vyrazili na "vysokohorskou" turistiku, kdy naším cílem bylo horské jezero Lac de Nino. Dále jsme navštívili prehistorické naleziště Cauria nebo želví farmu A Cupullata, která je největší želví rezervací v Evropě. Nádherné pláže a čisté moře? Nošení dřeva do lesa, to prostě ke Korsice patří ... Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2018

Rakousko, Retz, větrný mlýn, vojenský hřbitov - fotografie (2018) 

Větrný mlýn 2018

Při cestě na jih Moravy za velikonočním vínem jsme objevili historické rakouské městečko Retz a jeho okolí. Podívejte se na pár fotografií ze samotného Retzu, jediného funkčního větrného mlýnu v Rakousku nebo starého vojenského hřbitova. Prohlédněte si nové fotografie.

 Rakousko, Koncentrační tábor Mauthausen - fotografie (2018)

Při jednom z výletů po Rakousku jsme s manželkou navštívili památník - Koncentrační tábor Mauthausen. Prohlídka samotného památníku včetně dobových fotografií a exponátů v nás zanechala opravdu silný emotivní zážitek. Jen představa, jak to v něm asi skutečně vypadalo v letech 1938 – 1945, vám zježí všechny chlupy na těle ... Navíc se tento koncentrační tábor nachází necelých devadesát kilometrů od našeho domova. Skoro půl roku jsem měl fotografie z tohoto koncentračního tábora uložené v počítači a řešil otázku, jestli je vůbec vhodné je na svém webu uveřejňovat. Na temnou historii ale nelze zapomínat! Fotografie z tohoto památníku ale nechám bez jakéhokoliv komentáře.
Koncentrační tábor Mauthausen 2018

Národní technické muzeum, Praha - fotografie (2017) 

Národní technické muzeum Praha 2017

Při podzimní návštěvě Prahy jsme zavítali i do nově zrekonstruovaného Národního technického muzea. Samozřejmě nás nejvíce zajímala expozice "Doprava". V muzeu jsme strávili skoro dvě hodiny, ale tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že se v něm od mé poslední návštěvy na základní škole až zas tolik nezměnilo. Na druhou stranu vidět unikátní Mercedes Benz W154 Rudolfa Caraccioly v původním dochovaném stavu je opravdu silný zážitek. Prohlédněte si fotografie z tohoto muzea.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2017)

I v letošním roce jsme si naplánovali naší rodinnou dovolenou na ostrově Korsika. Opět jsme využili cestovní kanceláře Ile de Beauté Voyages s.r.o. a po roce se vrátili i do rezidence Punta Paliagi v zálivu Liscia na západním pobřeží Korsiky. Na Korsice jsme letos navštívili archeologické naleziště ve Filitose, hlavní město Ajaccio, navštívili jsme pomníček u místa, kde při Tour de Corse 1985 zahynul Attilio Bettega nebo viděli požár lesa a jeho následné hašení u Porta. O nádherných plážích a čistém moři se asi zmiňovat nemusím ... Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2017

Itálie, Museo Enzo Ferrari, Modena - fotografie (2017) 

Muzeo Enzo Ferrari 2017

Ještě než jsme dojeli domů z naší rodinné dovolené na Korsice, zastavili jsme se v Modeně v Muzeu Enza Ferrariho. Moderní budova muzea je posledním dílem českého architekta Jana Kaplického. Stará budova, která s moderní sousedí, je rodným domem Enza Ferrariho. Celá výstava je vzdušně pojata a lze procházet mezi jednotlivými vystavenými exponáty. Každou hodinu muzeum potemní a je promítán krátký film o hvězdách, které jsou spojeny se značkou Ferrari. Návštěvu tohoto muzea každému doporučuji, protože zažije skvělou atmosféru nejen kolem automobilů legendární značky Ferrari. Prohlédněte si fotografie z tohoto nádherného muzea.

 Itálie, Florencie - fotografie (2017)

Při návratu z naší rodinné dovolené na Korsice jsme se na jeden den zastavili v nádherné Florencii, srdci italského Toskánska. Naší prohlídku jsme začali pohledem na historické město z Piazzale Michelangelo a potom jsme se přesunuli k centru Florencie. Prohlídka byla náročná, protože panovalo 36 stupňů Celsia a bylo tak opravdu velké horko. Zaparkovali jsme v podzemních garážích a vydali se na prohlídku města. Prohlédněte si fotografie z tohoto nádherného italského města.
Florencie 2017

Chorvatsko, Dubrovník - fotografie (2016) 

Chorvatsko 2016

Letošní rozloučení s létem jsme se s manželkou rozhodli užít si opět v Chorvatsku. Lákala nás návštěva historického města Dubrovník, které bylo v roce 1979 zapsáno na seznam UNESCO. Ne nadarmo se Dubrovníku říká "perla Jadranu". Cesta tam obnášela 1060 ujetých kilometrů a premiérově jsme se po cestě ocitli i v Bosně a Hercegovině. Jako ubytování jsme zvolili luxusní Sweet Apartment v oblasti Gruž, kde se nachází nový přístav. Naprosto skvělý majitel nám dal spousty tipů na památky, výlety nebo gastronomické vyžití. Bohužel počasí nebylo úplně letní, občas pršelo a foukal silný vítr. Dubrovník se nám moc líbil, zcela úchvatná byla procházkách po hradbách města. Prohlédněte si fotografie z tohoto výletu.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2016)

Rok se s rokem sešel a my opět vyrazili na středomořský ostrov Korsika, který jsme si velice oblíbili pro naše rodinné dovolené. V letošním roce ale nastala změna. Letos jsme prázdninový týden strávili v rezidenci Punta Paliagi v zálivu Liscia na západním pobřeží Korsiky. Na Korsice jsme během našeho pobytu navštívili mimo jiné skalní komplex Les Calanques, který je zapsán na seznamech UNESCO, podívali jsme se z paluby vyhlídkové lodě na Bonifacio, prošli jsme se nádherným kaňonem Spelunca nebo navštívili jezero Lac de Tolla. Prohlédněte si tedy fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2016

Chorvatsko, Šibenik, Rogoznica - fotografie (2015) 

Chorvatsko 2015

Letošní konec léta jsme se s manželkou rozhodli strávit opět v Chorvatsku. Istrijský poloostrov jsme vyměnili za chorvatskou Dalmácii. Ubytovali jsme se v luxusním apartmánu Monique v Rogoznici, který měl na balkoně vlastní vířivku. Na výlet jsme se vydali do nedalekého historického města Šibenik. Počasí se naštěstí pokazilo až večer před odjezdem. Cesta domů pak byla provázena opravdu velkým množstvím vody a pršet přestalo až nedaleko Lince, tedy skoro doma. Ale jinak jsme byli s prodlouženým víkendem naprosto spokojeni. Prohlédněte si fotografie z tohoto prodlouženého víkendu.

 Rakousko, Hangar 7 (Salzburg) - fotografie (2015)

V Salzburku u letiště, se nachází budova o dvou kulatých věžích ze kterých vybíhá profil leteckého křídla ze skla a oceli. Hangar 7, který nechal postavit jako muzeum miliardář Dietrich Mateschitz, funguje jako nádherné muzeum. Každá návštěva může být jiná, protože exponáty se stále mění. Všechny vystavené kousky spojuje značka Red Bull. V expozici jsme obdivovali vozy Formule 1, závodní motocykly, letadla, helikoptéry nebo po stěnách vystavené černobílé fotografie z motoristického sportu. Nechyběla ani kapsle, se kterou se nechal Felix Baumgartner vynést do vesmíru, odkud absolvoval volným pádem návrat ne zemi. Atmosféru Hangaru 7 si prohlédněte v několika fotografiích.
Hangar 7

Itálie, Řím - fotografie (2015) 

Řím 2015

Po návratu z letošní dovolené na ostrově Korsika jsme se vydali z přístavního města Livorno ještě zhruba 350 kilometrů na jih, kde jsme měli naplánovaný jeden den v Římě. Řím je největší italské město, založené před více než 2 700 lety. Bohužel během naší návštěvy panovalo tropické vedro a v samotném Římě bylo snad 40 stupňů. Horko zredukovalo naší návštěvu Věčného města, jak je Římu přezdíváno, na prohlídku Kolosea, Vatikánu a několika dalších památek. Prohlédněte si několik fotografií.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2015)

Středomořský ostrov Korsika jsme si oblíbili tak, že i v roce 2015 jsme se rozhodli na něm strávit naší rodinnou dovolenou. Ve fotogalerii z této dovolené nehledejte fotky nádherného moře a pláží, protože ty se nacházejí v galeriích z minulých let. Níže naleznete fotky z trochu jiných míst než je mořské pobřeží. Zobrazují nádherné hory Korsiky, faunu i flóru. Prohlédněte si obrázky z průsmyků v horách nebo naopak údolí řeky Solenzary. Na fotografiích se podíváte do horské vesnice Muna, která je nazývána vesnicí duchů. Tajuplně působila i zřícenina kláštera Couvent d'Orezza, který byl ve své době nejvýznamnějším církevním centrem na Korsice. Prohlédněte si tedy fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2015

Hudební skupina SITUACE - fotografie (2012-2014) 

SITUACE

Hudební skupina SITUACE vznikla v roce 2005 se zaměřením na pop-rockovou scénu. Za dobu své existence si našla spoustu fanoušků a stala se jednou z nejoblíbenějších kapel na Českokrumlovsku a okolí. Kapelníkem a zakladatelem skupiny SITUACE je Honza Stanko. Prohlédněte si pár fotografií, které vznikly v letech 2012 - 2014 nejen na koncertech a zábavách.

 Chorvatsko, Pula - fotografie (2014)

Letošní prodloužený víkend na konci léta jsme se s manželkou rozhodli strávit v Chorvatsku. Návrat po čtyřech letech na Jadran se povedl a necelé čtyři zde strávené dny se opravdu vydařily. Jako místo našeho pobytu jsme zvolili jih Istrijského poloostrova, konkrétně město Pula. Náš apartmán se nacházel hned u pláže v části Pješčana Uvala. Měli jsme obavu o "přelidněnosti" této oblasti, ale opak byl pravdou, turistů bylo přiměřeně. Jeden den jsme strávili prohlídkou římského amfiteátru a historických památek v Pule. Prohlédněte si několik fotografií.
Chorvatsko 2014

Elba - rodinná dovolená - fotografie (2014) 

Elba 2014

Po třech dovolených, strávených na nádherném ostrově Korsika jsme přemýšleli, kam se vydat letos? V hledáčku bylo italské Toskánsko, ale po zaslání katalogů od cestovní kanceláře Azzurro, bylo rozhodnuto. Mezi došlými materiály byl i katalog s italskými ostrovy. Na Elbě jsme objevili nádherné ubytování v residenci La Cota Quinta. Po úspěšném ověření dostupnosti této lokality bylo rozhodnuto! Letošní dovolenou strávíme na ostrově Elba. Zajistili jsme trajekt se společností Toremar a následovalo půlroční čekání na odjezd. Jak už to bývá, čas letí strašně rychle a den odjezdu se přiblížil. Vydali jsme se na cestu v asi nejnevhodnějším termínu, tedy první prázdninový víkend ... Prohlédněte si fotografie z tohoto nádherného ostrova.

 Itálie, Florencie - fotografie (2014)

Během návratu z dovolené na ostrově Elba jsme se zastavili na krátké návštěvě italského města Florencie. Již několik let kolem tohoto nádherného města jen projíždíme, a tak jsme si tuto kolébku renesance a kulturní centrum severní Itálie krátce prohlédli. Během naší návštěvy jsme samozřejmě nemohli vidět vše, tak jsme se zaměřili jen na největší památky v centru. Na prohlídku tohoto města je potřeba minimálně jeden celý den, ne jen dvě a půl hodiny ... Prohlédněte si několik fotografií.
Florencie 2014

Mistrovství ČR v kanoistickém sjezdu Český Krumlov - fotografie (2014) 

Mistrovství ČR v kanoistickém sjezdu Český Krumlov 2014

Ve dnech 7. a 8. června 2014 se v Českém Krumlově uskutečnilo Mistrovství ČR v kanoistickém sjezdu. Konkrétně se jednalo o mistrovský závod dorostenců (jednotlivci i družstva), dále Český pohár žáků a závod Jihočeského přeboru. Trasa závodu vedla přes historickou část města, kde je jedním z hlavních motivů i řeka Vltava. Do Českého Krumlova se tak významná kanoistická akce vrátila po více než třiceti letech. Navíc v době konání této soutěže panovalo krásné letní počasí, které ke kanoistickému sportu patří. Podívejte se na několik fotografií.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2013)

Již potřetí jsme se vydali na rodinnou dovolenou na středomořský ostrov Korsika. Tento ostrov jsme si zamilovali, a tak už po loňských Vánocích jsme "zabůkovali" bydlení a trajekt a mohli jsme se těšit na léto. Až těsně před odjezdem jsem se rozhodl prověřit lodní lístky a zjistil, že odplouváme o dvě hodiny později oproti plánu. Příčinou tohoto zpoždění byla druhá etapa Tour de France! Ano, letos se jel již stý ročník tohoto cyklistického závodu, navíc poprvé se jelo i na Korsice. Tak u toho jsme nemohli chybět! Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2013

Tour de France 2013 - 3. etapa z Ajaccia do Calvi - Korsika - fotografie (2013) 

Tour de France 2013 - 3. etapa z Ajaccia do Calvi na Korsice 2013

Když jsem na přelomu let 2012 a 2013 objednával ubytování a trajekt na rodinnou dovolenou, kterou jsme již potřetí naplánovali na středomořském ostrově Korsika, vůběc mě nenapadlo, že se trefíme zrovna do termínu slavné Tour de France. Již stý ročník této věhlasné cyklistické soutěže měl v plánu odjet poprvé v historii tři úvodní etapy právě na tomto ostrově. Neváhal jsem a se starším synkem vyrazil v pondělí 1. července 2013 do městečka Porto, aby jsme Tour de France viděli na vlastní oči. Prohlédněte si několik fotografií.

 Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2012)

Po loňské dovolené strávené v bungalowu v kempu Le Campoloro na Korsice jsme se rozhodli, že si tuto skvělou dovolenou na nádherném ostrově Korsika zopakujeme i letos. Místo bylo jasné, a tak jsme na přelomu roku objednali trajekt i ubytování a bylo rozhodnuto. Poslední červnový víkend jsme se tedy vydali do italského přístavu Livorno, odkud jsme v neděli ráno odpluli trajektem na Korsiku. Dovolená byla nádherná, od příjezdu do odjezdu svítilo sluníčko a teplota se pohybovala mezi 29 - 33 stupňi. Prohlédněte si fotografie z letošní dovolené.
Korsika 2012

Korsika - rodinná dovolená - fotografie (2011) 

Korsika 2011, aneb super rodinná dovolená

Na přelomu roku 2010 a 2011 jsme se doma rozhodli, že naši rodinnou dovolenou strávíme v červnu (je přeci déle vidět, a to se počítá) a vypravíme se na nádherný ostrov Korsika, kde jsem byl již v roce 2008 (Rallye de France - Tour de Corse 2008). Kluci ani manželka nikdy trajektem nejeli, tak to měla být i pro ně novinka. V lednu jsme zarezervovali trajekt a bungalow v kempu Le Campoloro na východním pobřeží ostrova. Čas dovolené se konečně nachýlil a my tak mohli odjet do italského přístavu Livorno odkud nás na Korsiku dovezl trajket. Prohlédněte si fotografie, které se nám během dovolené podařilo ulovit.

 Chorvatsko - rodinné dovolené - fotografie (2007-2010)

V letech 2007 až 2010 jsme trávili rodinné dovolené v chorvatském ráji pro rodiny (Family Paradise dle jejich oficiální brožurky) v malém městečku Zaton. Na tomto místě se nám moc líbilo, proto jsme tam jeli celkem čtyřikrát. Jednalo se o uzavřený areál, ve kterém byl kemp, apartmány nebo mobilní domky. V areálu byla spousta obchůdků a restaruací, samoobsluha nebo například ambulance lékaře nebo minigolf. Pokud by člověk nechtěl, nemusel vůbec z areálu vytáhnout paty :-). Ideální k výletům bylo nedaleko vzdálené město Zadar nebo například ostrov Vir. Prohlédněte si fotografie z těchto dovolených.
Zaton Holiday resort

Havárie Tatry 815 na Cihelně v Českém Krumlově - fotografie (2009) 

Havárie Tatry 815 na Cihelně v Českém Krumlově

V roce 2009 se u nás na Cihelně v Českém Krumlově prohnala dětským hřištěm Tatra 815. Řidič nechtěně při nastupování uvolnil ruční brzdu, nestačil naskočit a Tatra 815 se dala nekontrolovaně do pohybu a zastavila se až o rodinný domek. Naštěstí si na dětském hřišti v tu chvíli nikdo nehrál ... Vracel jsem se chvíli po té ze zaměstnání, a tak nafotil tento fotoseriál.