Občas mě popadne psací nálada ...

 S Focusem na legendy do Alp ... (2014)

Necelých osmdesát kilometrů jižně od rakouského města Salzburg leží malebné alpské městečko, Saalfelden am Steinernen Meer. Na tom by nebylo nic divného, jenže toto místo se druhý červencový víkend roku 2014 stalo centrem velice zajímavé motoristické akce. Již samotný název zasvěceným fanouškům hodně napoví. Gruppe B Rallyelegenden! Ano, opravdu mluvíme o legendární skupině B, která byla v roce 1986 zrušena kvůli tragickým haváriím přemotorovaných monster, jejichž výkon přesahoval hranici šesti set koní. Na víkend jsem měl zapůjčený Ford Focus Combi 1.0 Ecoboost, a tak na legendy do Alp vyrazil s ním. Jak se mi líbil? Přečtěte si tento článek a koukněte na nové fotografie.
S Focusem na legendy do Alp ...

Svezení s Romanem Štefanem v Renaultu Clio R3 Maxi (2012) 

Svezení s Romanem Štefanem v Renaultu Clio R3 Maxi

V sobotu 17. března 2012 proběhl na části testovací RZ v Žiželicích funkční test Renaultu Clio R3 Maxi pražského týmu Ralex Sport, jehož cílem bylo ověřit fungování auta před Valašskou Rallye i před celou následující sezónou. Popisovat skvělý zážitek z tohoto svezení by bylo opět na dlouhé večery. I tak mě opět překvapilo, jak soutěžní auto jezdce poslouchá a nadšený jsem byl zejména z brzd "er trojkového" Clia, které auto na velmi krátkém úseku dokáží zpomalit. Prohlédněte si fotografie.

 Svezení s Honzou Skálou v Peugeotu 207 S1600 (2011)

Krásná a prosluněná podzimní neděle, rallyecrossový areál v Sedlčanech, řev závodního automobilu. Ideální kombinace pro další adrenalinový zážitek! 6. listopadu 2011 jsme se starším synkem vyrazili do již zmiňovaných Sedlčan, kde nejen na nás čekal rallyecrossový speciál Peugeot 207 S1600. Za volant se chystal Honza Skála, mimo jiné několikanásobný mistr republiky v rallyecrossu ... Prohlédněte si fotografie a onboardová videa.
Svezení s Honzou Skálou v Peugeotu 207 S1600

Svezení v Suzuki Ignis S1600 s Václavem Dunovským (2010) 

Svezení v Suzuki Ignis S1600 s Václavem Dunovským

Ještě než se rozjela rallye sezóna 2010 jsem měl možnost se svézt v pěkném závodním autě, konkrétně v Suzuki Ignis S1600 s Václavem Dunovským za volantem. Jak toto svezení probíhalo zjistíte přečtením následujících řádků, které jsou doplněny několika fotografiemi.

 7th Rallylegend 2009, San Marino

V letošním roce mi konečně vyšlo navštívit tento věhlasný podnik, kde závodí historické skvosty. Musím uznat, že atmosféra tohoto závodu je opravdu skvělá! Více v následujícím článku .
7th Rallylegend 2009

Rallye de France - Tour de Corse 2008 

Deníček z Rallye de France - Tour de Corse 2008

V roce 2008 jsme se rozhodli vydat na legendární Tour de Corse na francouzském ostrové Korsica. Byl to opravdu nádherný výlet, ale bohužel se nedalo stihnout vše, co jsme si naplánovali. Připravil jsem z této dovolené následující deníček .

 Svezení se 'Sněhurkou', aneb splnění jednoho z mých motoristických snů (2008) 

Během 36. Rallye Český Krumlov 2008 se mi na trati shakedownu (testovací rychlostní zkouška) podařilo svézt v Peugeotu 206 S1600 s Pavlem Kundrátem za volantem. Šlo opravdu o nevšední zážitek, kterým se mi splnil jeden z mých motoristických snů. Celou akci jsem shrnul v následujícím vyprávění .
Svezení se 'Sněhurkou', aneb splnění jednoho z mých motoristických snů

Nárazníky přeci na stromech nerostou ...   ... nebo že by snad ano ? (2004) 

Nárazníky přeci na stromech nerostou ...   ... nebo že by snad ano ?

Na Horácké Rally v Třebíči se mi v roce 2004 stala zajímavá událost. Po menší havárii zůstal na místě přední nárazník z vozu, ve kterém startovali moji kamarádi. Nárazník ale nebyl na zemi, nýbrž v koruně stromu a navíc hlídaný partou dětí ... Jak se mi tento nárazník podařilo dostat zpět zjistíte v následujícím povídání .